AKCJA DLA HOSPICJUM

Dzisiejszy dzień przyniósł wszystkim uczniom wiele radości. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią kl. V oraz II gimnazjum zorganizowały zbiórkę pieniędzy na materiały do terapii zajęciowej dla podopiecznych hospicjum dla dorosłych we Wrocławiu, prowadzonym przez Fundację Evangelium Vitae.  Młodzież przyniosła pyszne ciasta, sałatki, napoje i z pełnym zapałem od rana przygotowywała tosty. Pozostali uczniowie całym sercem włączyli się w tę akcję. Niektóre osoby w sposób szczególny odpowiedziały na prośbę o wsparcie. Ania S. z kl. 4a oddała na ten cel 100 zł, a Adaś J. z I gimnazjum przyniósł dużą torbę z materiałami plastycznymi.  Po zakończeniu akcji jeszcze wielu uczniów przychodziło dołożyć pieniążki, które im pozostały. Budujący i wzruszający był widok dzieci, które dawały wszystko co miały, aby zebrać jak największą kwotę. Finał zbiórki przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Zebrana kwota to 1233 złote i 26 groszy. Wszyscy uczniowie Aslana spisali się na medal, okazali wielkie serca i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Jesteśmy z nich naprawdę dumni. Serdecznie dziękujemy nie tylko uczniom, ale także rodzicom, którzy zawsze cudownie nam pomagają i wspierają we wszystkich akcjach.