NIE MÓW DO MNIE DOWNIE

Kilkoro uczniów Gimnazjum Aslan włączyło się czynnie w obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, organizowanego w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Przygotowali etiudę teatralną, której motywem przewodnim było hasło „Nie mów do mnie Downie”. Naszym uczniom towarzyszyło dwóch kolegów dotkniętych tym schorzeniem. Maciej oraz Paweł przybyli na próby do Aslana, gdzie zostali ciepło przyjęci i od razu nawiązali sympatyczny kontakt z naszą młodzieżą. Gdy wspólnie grali, nie dzieliły ich żadne bariery, uprzedzenia, a łączyła troska o ukazanie przesłania tej imprezy. Poza naszą grupą mogliśmy podziwiać piękne pokazy osób z zespołem Downa. Artyści wywołali w widzach ogromne emocje, wzruszenie, empatię, a także podziw dla ich szczególnej wrażliwości. Wspólny taniec widzów oraz artystów z zespołem Downa dowiódł, że mimo różnic łączą wszystkich takie same pragnienia, uczucia, potrzeba miłości, akceptacji i szacunku.

Bardzo się cieszymy, że młodzież Aslana wsparła piękną, szczytną akcję i kolejny raz otworzyła swe serca na innych.