PIĘKNY GEST UCZNIÓW

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję pomocy dzieciom chorym na białaczkę, którą każdego roku przygotowują głogowscy strażacy. 6 grudnia jadą do małych pacjentów oddziału onkologicznego z podarunkami od św. Mikołaja. Klasa trzecia gimnazjum dość spontanicznie zorganizowała tostowo i ciasteczkowo, a następnego dnia udała się na zakupy, aby za uzyskane fundusze kupić zabawki, przybory plastyczne, książki, itp. Chodziła także do klas z prośbą o wsparcie finansowe oraz dary. Efekt zbiórki przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Dziś strażacy wychodzili z Aslana nie mogąc unieść tak wielkiego worka św. Mikołaja. W środę uszczęśliwią wiele chorych dzieci i być może przywrócą uśmiech na ich twarzach. Nasi uczniowie (ci mali i ci duzi) wykazali wielkie serca i wrażliwość. Udowodnili kolejny raz, że los innych nie jest im obcy. Wielkie podziękowanie składamy nie tylko uczniom, ale przede wszystkim ich rodzicom za kształtowanie w dzieciach empatii i tolerancji.