BIORÓŻNORODNOŚĆ OBSZARÓW POLARNYCH

Edukacja przyrodnicza w jednym miejscu, czyli dzień w Afrykarium. Uczniowie wzięli udział w lekcji edukacyjnej podczas, której dowiedzieli się czym jest globalne ocieplenie i jak sobie z nim radzić. Dowiedzieli się , gdzie mieszka niedźwiedź polarny, wilk arktyczny czy lampart morski oraz jakie zwierzęta są zagrożone na Arktyce a jakie na Antarktyce ( o Antarktydzie też było słów kilka). Było wiele nowych informacji z przedmiotów przyrodniczych, a także okazja przypomnieć i utrwalić sobie wiedzę, którą posiadają. A co najważniejsze, nasi uczniowie wrócili do domów z informacją, co każdy z nas może zrobić aby pomóc przyrodzie. Po wykładach i grach edukacyjnych, był czas na spotkania ze zwierzętami.