TEATR MODRZEJEWSKIEJ W LEGNICY

9 lutego najstarsi uczniowie szkoły pojechali do Legnicy na spektakl „Makbet”. Jedno z największych i najbardziej znanych dzieł Szekspira: historia człowieka, który uległ podszeptom wybujałej ambicji i przekroczył granicę, uwalniając mrok skryty w każdej ludzkiej duszy. Intrygująca fonosfera, klarowność formy i czystość narracji to niepodważalne atrybuty tej inscenizacji. Znakomity pomysł, by krwawą historię Makbeta zagrać niczym pokaz haute couture, z jednej strony kapitalnie puentuje współczesność – narysowaną przez designerów, więc nie ludzką, lecz celebrycką, przeestetyzowaną, sezonową, z drugiej daje czas na przyglądanie się gwiazdom modowego wybiegu – ich ciałom okrytym intrygującymi kostiumami i tekstem Szekspira.