BEZ MATEMATYKI ANI RUSZ

„Matematyka może się przydać” – pod takim hasłem odbył się tuż przed świętami, w Szkole Podstawowej nr 3, drużynowy konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych powiatu głogowskiego. Zadaniem piątoklasistów było odnalezienie matematyki w różnych sytuacjach m.in w banku, w sklepie, na działce, na zakupach i zastosowanie wiedzy zdobytej w szkole do rozwiązania życiowych problemów. Uczniowie musieli zmierzyć się także z logiczną łamigłówką. Nasza drużyna w składzie: Hanna Borkowska, Maja Fisz, Adrian Koziar, Patryk Koziar i Igor Okrzymowski wywalczyła w tym konkursie IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!