WARTO POMAGAĆ

Gabrysia Biedrzycka z bratem Hubertem oraz Marcin i Paweł Raczkowscy wyjechali z rodzicami do Senegalu, aby wesprzeć siostry misjonarki w opiece nad pacjentami szpitala. Uczniowie Aslana zetknęli się tam z chorobą, biedą i brakiem podstawowych wygód. To jeszcze bardziej wzmocniło ich pragnienie pomocy potrzebującym. Gabrysia oddała się opiece nad dziećmi, chłopcy natomiast poza opieką wykonywali z dorosłymi wiele fizycznych prac, np. malowali, remontowali. Pani Raczkowska oraz Biedrzycka z racji swego medycznego wykształcenia były bardzo potrzebne przy pacjentach. To z pewnością nie ostatni wyjazd naszych kolegów z misją pomocy ludziom potrzebującym, bo już mają świadomość, jak bardzo różni się ich dobre, bezpieczne życie od tego, które mają rówieśnicy w innych krajach. Gabrysia, Hubert, Marcin i Paweł pokazali ogromne serca, dobroć i empatię. Doświadczenie zdobyte w Senegalu na pewno zaowocuje kolejnymi działaniami. Liczymy, że nasi koledzy zarażą tym dobrym bakcylem także pozostałych uczniów Aslana.