WIWAT TRZECI MAJ

Uczniowie klasy siódmej przybliżyli lub przypomnieli swoim kolegom założenia Konstytucji 3 Maja. Niebawem będziemy świętować 227 rocznicę uchwalenia tego pierwszego w Europie, po konstytucji amerykańskiej, dokumentu.
Młodzież starała się w sposób swobodny, przystępny dla młodszych oddać najważniejsze zapisy konstytucji. Przyjęła więc formę dziennika telewizyjnego. W ten sposób poza akcentami historycznymi ukazany został blok sportowy a w nim m.in. żartobliwy bieg z flagą, chód z konstytucją na głowie, a także noszenie marszałka na rękach. Ta część wywołała uśmiech na ustach widzów. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowania do apelu, śpiewali, recytowali, a nawet wykonali taniec z szarfami. Miło było patrzeć na różnorakie talenty , które ujawniły się podczas tego spotkania. Gościnnie wystąpiła także Hania Dubowska z klasy 2, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni.