EDUKACJA W TERENIE

Mimo, że został niecały krok do wakacji, uczniowie z klasy II zdążyli jeszcze odwiedzić Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Polkowicach i dowiedzieć się, gdzie można bezproblemowo pozbyć się niepotrzebnych mebli, starych lodówek, zużytych opon, przeterminowanych leków, ubrań i wszystkich rzeczy, które nam są zbędne. Mama jednego z uczniów, pani Dagmara Śnioszek wspaniale zajęła się organizacją i pokazała dzieciom poprzez zabawy, jak należy właściwie segregować śmieci i w jaki sposób można kreatywnie wykorzystać „niepotrzebne” rzeczy. Była zabawa w kręgle z butelek po wodzie, budowa najwyższego zamku z pustych opakowań po lekach i wiele innych atrakcji. Każdy obowiązkowo musiał oczywiście usiąść za kierownicą „śmieciarki”, która okazała się być całkiem luksusowym sprzętem. Wycieczka zakończyła się zabawą na placu oraz pizzą.