RODZINNY WYJAZD

Podziemną trasą turystyczną rozpoczęli wczoraj wycieczkę uczniowie klas 3a i 3b. Pierwszym punktem zwiedzania była Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Zarówno dzieci jak i ich rodzice z uwagą wysłuchali historii tego niezwykłego miejsca. Sztolnia Gertudy, skarbiec, Chodnik śmierci to tylko jedne z licznych atrakcji jakie czekały na wszystkich. Dodatkową niespodzianką był fakt, że całe zwiedzanie odbywało się z konkretną fabułą, która dodatkowo stwarzała lekko mroczny klimat. Na „osłodę” na zwiedzających czekała nie lada gratka – możliwość pokonania części trasy niestandardowo – po specjalnie przygotowanej ośmiometrowej zjeżdżalni. Ze świata podziemnych korytarzy wycieczka przeniosła się do świata miniatur. Kolejnym punktem programu wycieczki był Minieuroland w Kłodzku. Pośród zapachu niezliczonych kwiatów, spacerując alejkami grupa odbyła podróż dookoła świata, poznając sekrety najsłynniejszych budowli naszego globu. Na koniec dzieci mogły poczuć się jak mali architekci. W trakcie warsztatów, skrupulatnie zaplanowano i wykonano przepiękne miniatury kamienic. Tegoroczna wycieczka była 3 i zarazem ostatnią z serii corocznych rodzinnych wyjazdów. Mamy nadzieję, że dzięki tym rodzinnym wyjazdom grupa się zżyła i będzie nadal kontynuować w kolejnych latach tę tradycję.