LEKCJA JAKICH WIELE A JEDNAK INNA

Jak uczłowieczyć historię? Jak sprawić, aby była dla uczniów ciekawa i atrakcyjna?  Nauka historii to nie tylko zapamiętywanie dat i nazwisk, ale również zrozumienie, jak żyli ludzie i czym się kierowali. Przygotowanie ciekawej lekcji historii nie jest zadaniem prostym, ale dającym uczniom i nauczycielowi wiele satysfakcji. Na zajęciach uczniowie klasy ósmej wcielili się w role postaci historycznych, przygotowali prezentacje multimedialne, film, napisali autorski scenariusz oddający nastroje tamtych lat. Był to czas zabawy wiedzą, odkrywania swoich talentów i kreatywność. I mimo trudnej tematyki, była to DOBRA LEKCJA HISTORII.