W ŚWIECIE PANA KLEKSA

Podczas omawiania lektury Jana Brzechwy pt. ,,Akademia pana Kleksa” uczniowie klas czwartych poczuli się tak, jakby odwiedził ich szpak Mateusz, który tak zainspirował uczniów swoim kolekcjonowaniem guzików, że i oni postanowili pochwalić się przed kolegami swoimi oryginalnymi zbiorami. I tak wszyscy poznali kolekcję minerałów, starych zapalniczek, magnesów, figurek zwierząt, piłkarzy, pluszaków, znaczków, albumów z flagami państw. Pan Kleks byłby dumny z uczniów, którzy tak ciekawie potrafią opowiadać o tym, co ich interesuje. Nie wszyscy wprawdzie mają imię na ,,A”, ale za to uczą się w szkole na ,,A”, czyli w Aslanie.