III Powiatowy Konkurs Poetycki „Człowiek to brzmi dumnie”

Zapraszamy uczniów klas 4-6 oraz 7 i 8, III gimnazjum do włączenia się w piękną, szlachetną akcję w obronie praw człowieka. Tradycyjnie w grudniu będziemy całym sercem z ludźmi prześladowanymi i więzionymi, pisząc listy w ich obronie. Już po raz trzeci poszerzamy nasze działania, umożliwiając młodzieży z powiatu głogowskiego wypowiedzenie się także w formie poezji. Oczekujemy na Wasze wiersze, których bohaterem będzie człowiek – człowiek wolny, szczęśliwy, spełniony, mogący dokonywać własnych wyborów i żyjący tak, jak chce jego serce.  Chwytajcie więc za pióra i włączcie się w naszą akcję. Czekamy na Wasze 2 niepublikowane, nienagrodzone wiersze do 26 listopada 2018 r. Utwory prosimy składać do p. Małgorzaty Jankowskiej oraz Doroty Wołoszyn, które udzielą Wam wszystkich wskazówek. Utwory zostaną przekazane niezależnemu jury spoza szkoły.  Rozwiązanie konkursu nastąpi podczas Maratonu Pisania Listów Amnesty International 7 grudnia 2018 r.  Powodzenia!