SPOTKANIE Z FILIPIŃCZYKAMI

Większość z nas lubi poznawać nowe miejsca, nowych ludzi, wielu z nas podróżuje po Polsce i po świecie. Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy małżeństwo Filipińczyków, którzy zabrali nas w podróż po swoim wyspiarskim kraju położonym w Azji. Filipiny to państwo o powierzchni nieco mniejszej niż Polska, położone na ponad 7 tysiącach wysp, w którym żyje trzy razy więcej osób niż w naszym kraju. Państwo Edmund i Laida Napila opowiadali o dużej różnorodności kulturowej i językowej w swoim kraju, wyjaśnili znaczenie barw narodowych, pokazali przysmaki kuchni filipińskiej, opowiedzieli o sposobie podróżowania pomiędzy wyspami. Dowiedzieliśmy się również, że wszyscy Filipińczycy są bardzo muzykalni i już od dziecka grają na rożnych instrumentach. Wszystkich zafascynowały zdjęcia wymierającego gatunku ssaka o nazwie tarsjusz, której oczy są większe od mózgu. Prelekcja odbyła się w języku angielskim, a nasi uczniowie z łatwością zadawali pytania prowadzącym. Takie spotkania inspirują nas do podróżowania i otwierają nas na innych ludzi, a przy tym są okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych.