KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

Po wspólnie odśpiewanym hymnie zagościło w nas wzruszenie. Ale kiedy na scenę weszli uczniowie klasy 2b i pięknymi dziecięcymi głosami opowiedzieli nam o niepodległości to łza zakręciła się w oku.
Był też czas, aby odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest dla nas patriotyzm. A potem przyszła pora na ucztę muzyczną. Kasia Stano wykonała utwór „Mury”, Wiktoria Białek przeniosła nas do czasów, kiedy na koncertach królował Grzegorz Ciechowski z zespołem, Lena Michałowska zafundowała nam atmosferę jaką potrafił stworzyć Marek Grechuta wykonując utwór „Ojczyzna”. Oczywiście nie byłoby OJCZYZNY gdyby nie WOLNOŚĆ i o tej wartości śpiewała Alicja Mrugalska w piosence z repertuaru Chłopców z Placu Broni.
Na koniec koncertu dla NIEPODLEGŁEJ cała społeczność szkolna zaśpiewała utwór Stanisława Sojki „Tolerancja”. Warto podkreślić, że na scenie pojawiło się 19 młodych ludzi, którzy śpiewali, grali na instrumentach lub prowadzili uroczystość. Wiele osób było zaangażowanych w obsługę sprzętu, przygotowanie auli i wystroju. Występy naszych artystów uatrakcyjniały wspaniałe efekty specjalne oraz przygotowane na tę okazję animacje i filmy. Zadbaliśmy także o tradycyjne rogale, które jeszcze bardziej osłodziły dzisiejszy dzień. Śmiało można rzec, że dzisiejsza uroczystość to dzieło wielu osób, którzy swoim zaangażowaniem i pracą chcieli podzielić się radością jaką jest WOLNOŚĆ I OJCZYZNA.