BOMBKI, BROKAT I HISTORIA O DUCHU MNICHA

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę powiązaną tematycznie ze Świętami. Pierwszym punktem programu była wizyta w Kopalni Złota. Miłą niespodzianką dla wszystkich był pierwszy śnieg, który przywitał dzieci i był pretekstem do wspólnych zabaw. W kopalni również nie brakowało atrakcji. Najwięcej emocji wzbudziły jednak odgłosy towarzyszące kopalnianym korytarzom przy okazji wysłuchania historii o duchu mnicha. Nie mniejszą atrakcją była wizyta w pobliskiej Fabryce Bombek. Po warsztatach ozdabiania bombek, uczniowie poznali sekret i poszczególne etapy powstawania tych świątecznych ozdób.