WIELOKULTUROWOŚĆ JEST TRENDY

W naszej szkole już od dłuższego czasu mamy uczniów, którzy z pochodzenia są innej narodowości. Ta wielokulturowość powoduje, że stajemy się otwarci na inne kultury i poszerzamy horyzonty. Wychodząc na przeciw wielu pytaniom ze strony rówieśników jedna z uczennic klasy 1a wraz z rodzicami postanowiła dziś zorganizować lekcje o Kazachstanie.  Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli i wysłuchali prezentacji na temat historii, kultury oraz ciekawostek o Kazachstanie. Każdy na mapie mógł prześledzić trasę jaką trzeba pokonać z Polski do Kazachstanu. Następnie w scenerii przypominającej Jurtę uczniowie mogli zjeść tradycyjne Kazachskie smakołyki i napić się herbaty z mlekiem. Zajęcia zakończyły się tradycyjnymi grami i zabawami z tamtych stron.