ZAJĘCIA W LABORATORIUM

Kolejny dzień w naukowej atmosferze spędziły dziś nasze pierwszaki. Tym razem uczniowie mieli okazję przeżyć przygodę w sali laboratoryjnej w PWSZ. Babcia jednego z uczniów zaprosiła obie klasy na przygodę z chemią. Tym razem dzieci na własne oczy mogły zaobserwować reakcję jaka zachodzi między substancjami łatwopalnymi oraz przyjrzeć się laboratoryjnemu wyposażeniu z bliska. Nie lada atrakcją na koniec dnia, okazała się niespodzianka, jaką przygotował dla wszystkich jeden z rówieśników. Przyniósł dziś na lekcje kilka przedmiotów, które pochodziły ze świata owadów. Plastry pszczelego miodu, były chętnie oglądane przez wszystkich oraz wąchanie, gdyż zapach kojarzył się dzieciom że słodkościami.