NAJMŁODSI W TERENIE

To był dzień pełny wrażeń, atrakcji i łez radości. Tak jednym zdaniem uczniowie klas pierwszych mogli opisać swój piątkowy wyjazd do Zielonej Góry. Grupa zaczęła wycieczkę od poszukiwania ” Bachusików” na miejskiej starówce. Miłe zaskoczenie czekało na wszystkich podczas zajęć w Teatrze. Okazało się, że tak poważne miejsce może wywołać wiele łez radości i szczęścia. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję wcielić się w aktorów i przygotować krótkie scenki, których byli autorami. Ponieważ pogoda tego dnia dopisywał, był też czas na zabawy na pobliskim placu. Kolejną atrakcją było spotkanie w „Krainie słodkości „. Uczniowie najpierw z uwagą wysłuchali jak przebiega proces powstawania lizaków a następnie każdy mógł sam zrobić własnego lizaka. Robienie smakołyków było dopiero półmetkiem. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Planetarium. Tam każdy mógł między innymi sprawdzić ile ważyłby na poszczególnej planecie. Dzieci w trakcie niecodziennego seansu poznały także tajemnicę Spadającej Gwiazdy. Inne tajemnice ze świata nauki czekały na wszystkich w Centrum Przyrodniczym. Uczniowie dotykając wszystkiego mogli sami sprawdzić różne prawa fizyki oraz innych dziedzin nauki. Dziękujemy pani Asi i pani Ania za zorganizowanie wycieczki podczas której była nauka i zabawa(pełna edukacji)!