JESTEM ŚWIADOMYM OBYWATELEM – GŁOSUJĘ

23 maja w naszej szkole odbył się sondaż preferencji wyborczych przed zbliżającymi się wyborami do Europarlamentu. W głosowaniu mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy chodzą co najmniej do piątej klasy. Nad procedurami demokratycznych wyborów czuwała komisja szkolna. Frekwencja była wysoka- wyniosła aż 71,6%. Celem ogólnopolskiej akcji, organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Młodzi głosują jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze oraz dostarczeniu informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów. Znamy wyniki wyborów szkolnych. Ze względu na ciszę przedwyborczą opublikujemy po 26 maja. Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom za zaangażowanie w akcję promującą ideę społeczeństwa obywatelskiego.