BAL ÓSMOKLASISTY

W piątkowy wieczór wśród barwnych kwiatów i soczystej zieleni zespołu pałacowego w Bądzowie uczniowie klasy ósmej odtańczyli pożegnalnego walca. Wdzięk i szyk, z jakim młodzi tancerze płynęli w takt muzyki, wywołały wzruszenie widzów. Licznie zgromadzona publiczność, czując niedosyt, poprosiła o powtórzenie walca. W ten sposób rozpoczął się bal ósmoklasisty, który trwał do późnych godzin nocnych. Był to czas radosnych pląsów, śpiewów, beztroskiej zabawy, ale także okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć, rodzinnych fotografii w otoczeniu pięknej przyrody. Rodzice zadbali, aby tym duchowym doznaniom towarzyszyły także zmysłowe. Był więc pyszny tort, kolacja i mnóstwo wyśmienitych przekąsek. O północy zwiewne suknie i eleganckie garnitury zamieniły się w wygodne stroje, aby nie utrudniały zabawy przy ognisku. Rozgwieżdżona noc sprzyjała rozmowom, zwierzeniom i budowaniu wspólnoty. Szkoda, że to już ostanie chwile w takim składzie osobowym. Młodzieży gratulujemy elegancji i szyku, a rodzicom dziękujemy za piękne przygotowanie balu, który pozostanie na długo w naszej pamięci.