ARSZENIK I STARE KORONKI

Od kilku już lat tradycją Aslana stało się wypełnianie teatralną atmosferą gościnnych murów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. Dziedziniec muzeum tworzy niepowtarzalny klimat dla wydarzeń, które kreują młodzi aktorzy. Tym razem uczniowie klasy ósmej pożegnali kolegów, grono pedagogiczne oraz gości komedią Josepha Kesselringa pt. „Arszenik i stare koronki”. Wyzwanie, jakie stanowi spotkanie z tekstem sprzed wielu dekad, uczniowie podjęli z niezwykłym zapałem. Dzięki zaangażowaniu włożonemu w skompletowanie odpowiedniej dla epoki garderoby, odtworzyli też na zamkowym dziedzińcu klimat lat dwudziestych. Aktorskie popisy urozmaicały muzyczne przerywniki w wykonaniu jednego z członków obsady. Czternaściorgu młodym artystom tekst Kesselringa przypadł niebywale do gustu, bawili się doskonale podczas prób, a nawet zdecydowali się zmienić zakończenie sztuki. Publiczność nie spodziewała się takiego zwrotu akcji, więc efekt komediowy został zrealizowany w całości. Bardzo nas cieszy zapał, z jakim uczniowie bawią się w teatr. Ujawniają się dzięki temu ich niezliczone talenty, które czasem zaskakują nawet ich samych. Mamy nadzieję, że nasi absolwenci będą rozwijać artystyczne pasje w wybranych przez siebie szkołach średnich. Najpierw jednak czeka ich zasłużony wakacyjny odpoczynek.