PONIEDZIAŁKOWA GALA

Wieczór pełen wzruszeń, emocji, refleksji, wspomnień! Tak można podsumować poniedziałkową galę, na której uczniowie klasy ósmej oraz trzeciej gimnazjum pożegnali kolegów i nauczycieli. Zrobili to w pięknym stylu. Były słowa pełne wdzięczności dla pedagogów, którzy pomogli osiągnąć wysokie wyniki na egzaminie, ale także rozwijali szerokie horyzonty, wszechstronne talenty. Nauczyciele skierowali do swych wychowanków równie ciepłe, życzliwe słowa.  Rodzice podziękowali również nauczycielom oraz właścicielom szkoły za stworzenie miejsca bezpiecznego, przyjemnego, twórczego dla ich dzieci. Podkreślili przede wszystkim wpajane w Aslanie wartości – pomocy potrzebującym, wrażliwości na otaczający świat, empatii. Dla wielu osób niezmiernie ważnym był moment nagradzania za wybitne osiągnięcia. Poza tym wyróżniono uczniów za wysokie wyniki w nauce (świadectwo z czerwonym paskiem), wysoką frekwencję oraz działalność społeczną. Skierowano słowa wdzięczności do rodziców za nieocenioną pomoc szkole. Bez nich Aslan nie mógłby tak wspaniale funkcjonować. Wychowawcy wręczyli podziękowania szczególnie wyróżniającym rodzicom, natomiast właściciele ze wzruszeniem obdarowali państwa Szkliniarzów statuetką Serce Narnii za wieloletnie, pełne poświęcenia wsparcie.

Absolwenci zostali zaskoczeni sympatycznym i dowcipnym pożegnaniem kolegów. Klasa siódma podała kilka życiowych wskazówek ósmoklasistom słowami muzycznych szlagierów. Natomiast licealiści obdarowali młodszych kolegów oskarowymi statuetkami. Te niespodzianki rozbawiły wszystkich zebranych. Uśmiech towarzyszył obecnym wielokrotnie za sprawą teatralnych prezentacji. Klasa ósma na dziedzińcu głogowskiego muzeum wyczarowała klimat lat dwudziestych w czarnej komedii „Arszenik i stare koronki”. Natomiast gimnazjaliści rozbawili gości tekstami Kabaretu Moralnego Niepokoju, które ukazują szkołę z przymrużeniem oka. Dla wielu zebranych talenty uczniów były wielkim odkryciem. Aktorzy otrzymali zasłużone brawa. Spotkanie zakończyło się krótkim wystąpieniem p. doktor Aleksandry Glińskiej, inicjatorki budowy głogowskiego hospicjum, która podziękowała  całej społeczności Aslana za wiele akcji, z których dochód przekazano na ten szlachetny cel.  Poniedziałkowy wieczór pozostawi z pewnością wiele wspomnień i refleksji.