Szkoła  Podstawowa  ASLAN

KÓŁKO SZACHOWE (kl. I-III)

 

W tym roku szkolnym w naszej szkole rozpoczęło swoją działalność koło kulinarne Akademia Kucharza dla klas III-IV. Głównym jego założeniem jest rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką kulinarną, przygotowaniem potraw i ich wyeksponowaniem. W czasie zajęć poruszane są tematy związane z BHP w pracowni, wartościami odżywczymi warzyw i owoców, znaczeniem mleka i jego przetworów, produktów mącznych i mięsnych. W czasie dwugodzinnych zajęć uczniowie poprzez zabawę dowiadują się wielu ciekawych rzeczy i zdobywają umiejętności praktyczne. Dzięki tym zajęciom dzieci uczą się współpracy i współdziałania. Największą satysfakcją są dla nich: efekt końcowy przygotowywania dań oraz ich degustacja.

KÓŁKO ARTYSTYCZNE (kl. I-III)

 

Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom uczniów, którzy wykazują zainteresowanie pracami rękodzielniczymi, utworzyliśmy na terenie naszej szkoły zajęcia  artystyczne. Dzieci w wieku szkolnym powinny wykonywać różnego rodzaju prace manualne, które w znacznym stopniu przyczyniają się do ich rozwoju. Rozwiną myślenie twórcze, wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, ułatwią zapamiętywanie, nauczą estetyki, cierpliwości, dokładności i dyscypliny. Ponadto kształcą oko i rękę, wyrabiają smak estetyczny, przyzwyczajają do wysiłku, uczą wytrwałości, a nabyte umiejętności znajdą zastosowanie w życiu. Własna twórczość i działanie uczniów przyniesie im wiele satysfakcji oraz zadowolenia, a także wzmocni wiarę we własne siły i możliwości.

 

ZAJĘCIA TEATRALNE

 

Sztuka odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka . Na kółku teatralnym uczniowie uczą się prawidłowej wymowy, ruchów, gestów, dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat aktorstwa, genezy teatru, poznają podstawowe pojęcia związane z teatrem, doskonalą umiejętność czytania z podziałem na role, doskonalą pamięć potrzebną do opanowania tekstów w przygotowywanych przedstawieniach, uczą się współpracy w zespole, a także przełamują swoją nieśmiałość przed publicznymi wystąpieniami. Uczniowie samodzielnie projektują i wykonują scenografię strojów i rekwizytów, które są wykorzystywane w przedstawieniach teatralnych.

KÓŁKA ZAINTERESOWAŃ

ZAJĘCIA WOKALNE

 

Dzieci zainteresowane rozwijaniem swojego głosu, wzbogacaniem swojego repertuaru muzycznego, przebywaniem ze swoimi rówieśnikami i wspólną pracą nad utworami, będą mogły skorzystać z bogatej oferty, proponowanej w ramach tego koła.

KÓŁKO MATEMATYCZNE

 

„Matematyka jest to królowa wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem.”  Jan Śniadecki

Dzięki dodatkowym godzinom matematyki w naszej szkole, uczniowie poznają użyteczność tej dziedziny nauki, wykorzystują w codziennym życiu pojęcia i umiejętności matematyczne. Szczególną uwagę przywiązujemy do sprawnego posługiwania się przez uczniów różnego typu jednostkami, z którymi spotykają się na co dzień. Pokazujemy, że matematyka jest wokół nas np. w sklepie podczas obniżek o dany procent, czy na mapie podczas planowania podróży nad morze czy podczas remontu pokoju. Uczniowie poznają układ współrzędnych, uczą się wybranych konstrukcji geometrycznych, sprawnie posługują się procentami i skalą. Matematyka w naszej szkole to nie tylko rachunki, ale przede wszystkim umiejętność myślenia, analizowania, precyzyjnego formułowania myśli i wyciągania wniosków.

 

Zwiększona liczba godzin pozwala nam na dostosowanie omawianych treści do potrzeb uczniów, a także lepsze przygotowanie do egzaminu zewnętrznego.

 

 

 

KÓŁKO EKPERYMENTALNE

 

 

 

KÓŁKO PROGRAMOWANIA

 

 

 

KÓŁKO  MALARSKIE