11 grudnia 2020

KONKURS MATEMATYCZNY

Dziś dwie drużyny naszych licealistów walczyły w konkursie matematycznym Nabój. Trzecioklasisci Szymon Kucharski, Ola Szymankiewicz, Bartek Karbownik i Maks Kaczmarek spotkali się w szkole, piątka uczniów z 2a Jan Szabłykin, Emilia Łachowska, Natalia Kucharczyk, Kacper Grabsztunowicz i Mateusz Buczyło pracowała w swoich domach, łączyli się przez discorda, korzystali z tablicy zdalnej. Obie drużyny stwierdziły, że były to bardzo przyjemne zmagania. Najstarsi licealiści zdobyli największą liczbę punktów pośród glogowskich liceów ogólnokształcących biorących udział w konkursie!

Szczególną radość sprawiło uczniom wspólne spędzenie kilku godzin. Nawet drużyna pracująca zdalnie czerpała radość ze wspólnego pokonywania trudności, bo to nieco inaczej niż na lekcji. Sami dzielili się zadaniami, wspierali się w potrzebie a to dla wielu ważniejsze od wygranej!

Gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy pani Joannie Sołtysik za pogłębianie wiedzy i umiejętności matematycznych wśród naszych licealistów.