ASLAN PRIMARY SCHOOL TEACHERS

Małgorzata Jankowska, M.A.

POLISH

Beata Waśliewska-Ćwioro, M.A.

MANAGER

Małgorzata Zarubajko, M.A.

DEPUTY DIRECTOR

Marta Kaczmarek, M.A.

SECRETARY

Alicja Smolińska, M.A.

MATHEMATICS

Maria Fudali-Pyszka, PhD

HISTORY

Izabela Kucharczyk, PhD

NATURE, BIOLOGY,

EDUCATION

FOR SAFETY

Małgorzata Zarubajko, M.A.

HISTORY

mgr Marta Kaczmarek

TECHNIKA, INFORMATYKA

mgr Małgorzata Ostrowska

JĘZYK ANGIELSKI

mgr Anna Oliwa-Płaczek

WYCHOWANIE FIZYCZNE

mgr Anna Akielaszek-Witczak

JĘZYK NIEMIECKI

mgr Michell Czyż

JĘZYK ANGIELSKI

(Native Speaker)

mgr Misak Mitch

JĘZYK ANGIELSKI

(Native Speaker)

mgr Adrian Nowicki

RELIGIA (Rzymsko-Katolicka)

mgr Anna Andruszkiewicz

JĘZYK ANGIELSKI

mgr Katarzyna Bryś

FIZYKA I CHEMIA

mgr Dorota Doskocz

WYCHOWANIE

DO ŻYCIA W RODZINIE

mgr Anna Świercz

EDUKACJA

WCZESNOSZKOLNA

mgr Adriana Sznigir

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

mgr Anna Gwiazda

JĘZYK HISZPAŃSKI

mgr Marta Gęstwa

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

mgr Karol Korpak

MATEMATYKA

mgr Mateusz Płaczek

WYCHOWANIE FIZYCZNE

mgr Przemek Skalik

SZACHY

mgr Dagmara Olechowska

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

mgr Angelika Śpiewak

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

dr Zbigniew Wierzchowski

JĘZYK ANGIELSKI, MALARSTWO

mgr Aneta Szymańska

LOGOPEDA

mgr Urszula Garbacz

JĘZYK HISZPAŃSKI

mgr Joanna Krajewska

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

 

mgr Tomasz Terefenko

ANGIELSKI

RELIGIA (Protestancka)

I am a master of Polish philology. I also completed postgraduate studies in the field of history and knowledge of society. In Polish lessons, I constantly use historical context to make it easier for students to understand literary issues. I obtained the degree of a chartered teacher and an external examiner of the CEC. I am particularly interested in theatre, which I also try to infect young people by organising performances inside and outside the school. Another of my passions is poetry and propagating the literary achievements of Głogów poets. Apart from passing on knowledge, I also care about discovering various talents and possibilities in students, as well as building the personality of a graduate who will easily find himself in a demanding extracurricular life.

Tytuł magistra historii otrzymałam na Wydziale Humanistycznym w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Ukończyłam również studnia na kierunku Technologia Informacyjna i Informatyka.  Moi uczniowie mogą się poszczycić zaszczytnymi miejscami w międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich oraz powiatowych konkursach i olimpiadach. Jestem laureatką konkursu Instytutu Badań Edukacyjnych dla nauczycieli „Lekcja dobrej historii”. Angażuję się prowadząc ciekawe lekcje i staram się rozbudzać wśród uczniów zainteresowanie historią. Od kilku lat zajmuję się pozyskiwaniem i rozliczaniem środków finansowych z projektów zewnętrznych (EFS POKL, Comenius, Fundusze Szwajcarskie).

Ukończyłam studia  na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku lingwistyka stosowana.

W trakcie ostatniego roku studiów licencjackich rozpoczęłam pracę jako nauczyciel języka angielskiego, prowadząc zajęcia w przedszkolu. Praca z dziećmi oraz z młodzieżą daje mi dużo radości i satysfakcji. Od kilku lat podczas wakacji pracuję jako wolontariusz na obozach (również językowym) jako tłumacz lub opiekun. Jedną z moich życiowych pasji (obok języków obcych) jest muzyka

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych na kierunku: pedagogika opiekuńczo - wychowawcza i terapia pedagogiczna z elementami socjoterapii. Ukończyłam studia podyplomowe z edukacji techniczno - informatycznej.  Praca z Państwa dziećmi to dla mnie ogromna przyjemność. Staram się rozbudzać w nich ciekawość i wiarę, że można zmieniać świat. M. Grzegorzewska mówiła, że "nauczyciel musi być osobą "żywą", nie może być nudny, ani popadać w rutynę" - to moje motto w pracy z dziećmi. Wolne chwile spędzam aktywnie - śpiewam w chórze gospel, gram w badmintona i opiekuję się rodziną, która jest dla mnie bardzo ważna. Lubię również posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film lub poczytać książkę. 

mgr Aleksandra Chytroszek

JĘZYK ANGIELSKI

Jestem magistrem filologii angielskiej. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Opolskim. Od około 10 lat mam przyjemność pracować z dziećmi i młodzieżą w szkole, a także na różnego rodzaju obozach. Nauczając angielskiego, staram się pokazać moim uczniom, że rozwijając swoje umiejętności językowe, mogą uczyć się nie tylko gramatyki, ale też gry aktorskiej, swobodnego wypowiadania się na różne tematy oraz poznawania zwyczajów i kultury innych krajów.

W wolnym czasie lubię malować i czytać książki.

Jestem magistrem wychowania fizycznego ze specjalnością nauczycielską (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu). Od najmłodszych lat jestem związana ze sportem i tańcem. Posiadam uprawnienia do prowadzenia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Jestem też instruktorem pływania, aerobiku oraz tańca sportowego i towarzyskiego. Praca z dziećmi stanowi ważną część mojego życia. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam pracując jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej oraz jako instruktor tańca (w MOK-u) i aerobiku prowadząc zajęcia dla dzieci w różnym wieku i dla osób dorosłych. Od 2008 roku jestem współorganizatorką Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Głogowie.

I am a graduate of Mathematics at the Faculty of Mathematics and Computer Science at the University of Wrocław. When teaching mathematics, I try to show students how the knowledge gained at school can be used in everyday life. Privately, I like working in the garden and... milk chocolate with nuts.

After defending my master's degree at the Agricultural Academy in Poznań (Faculty of Horticulture), I was admitted to the Stationary Doctoral Study of the Agricultural Academy (Department of Mathematical and Statistical Methods), where I received my diploma. I have a pedagogical background. In addition, I did a Course for Nature Teachers. As a mother of two school-age children, I am constantly learning to pass on knowledge, communicate and understand young students, looking for the talents and abilities hidden in them.

I am a doctor of humanities (University of Wrocław, pedagogical specialty). I supplemented my education with postgraduate studies in the field of history. I also gained experience working in a primary school in Chojnów. From this period, I can enjoy the successes of my students who were finalists of the provincial historical Olympiads organized in Legnica. My interests are primarily tourism. One of the most interesting of my publications is the book "Informal Groups of Youth", which I published in 1998.

Teachers of the ASLAN Primary School form a team of enthusiasts who carry out educational projects and devote their time and heart to the pupils serving them with their knowledge and advice. These are educators who are above average engaged, thanks to which every child feels important, needed, encouraged to learn and willingly comes to classes. Teachers attach particular importance to creating opportunities for the most comprehensive development of students.

mgr Teresa Walczak

MATEMATYKA

mgr Iwona Rogowska

GEOGRAFIA,

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE,

MATEMATYKA

Jestem absolwentką geografii na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam studia podyplomowe – wiedza o społeczeństwie z edukacją europejską. Jestem nauczycielem dyplomowanym,  egzaminatorem OKE oraz doradcą metodycznym. Uważam, że uczenie i nauczanie, podobnie jak poznawanie świata,  to fascynująca przygoda. W wolnym czasie  lubię wygrzewać się w słońcu, czytać książki słuchać poezji śpiewanej. Moim marzeniem jest powtórzenie wędrówki głównym grzbietem Karkonoszy „od schroniska do schroniska”- jak za dawnych lat.

mgr Marcelina Weiss-Strzelecka

MUZYKA, ŚWIETLICA,

WYCHOWANIE FIZYCZNE

 Tytuł magistra wychowania fizycznego otrzymałam na Wydziale Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Ukończyłam również studia na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna oraz Muzyka. Prywatnie interesuje się muzyką przy czym chętnie uprawiam sport wraz z moimi dwiema uroczymi córeczkami. Staram się ciekawie i owocnie prowadzić lekcję. Mój osobisty cel to zachęcać młode pokolenie do obcowania z muzyką i korzystania z jej wartości i przyjemności. Zrozumienie muzyki wzbogaca psychikę dziecka oraz skutecznie wpływa na jego rozwój. Dzięki różnorodności charakteru i nastroju w świecie muzyki w dziecku kształtuje się większa wrażliwość oraz etyczna postawa. A więc obcowanie od najmłodszych lat z muzyką i sportem na pewno zaowocuje w jego przyszłym , dorosłym życiu.

mgr Joanna Zimońska

ŚWIETLICA

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna na Uniwersytecie Zielonogóskim. Jestem absolwentką  studiów podyplomowych o specjalizacji doradztwo zawodowe.  Mam za sobą wiele szkoleń, kursów i warsztatów, dzięki którym profesjonalnie potrafię indywidualizować pracę z dzieckiem, wspierać jego wszechstronny rozwój, aktywizować do działania. Od 6 lat jestem wychowawcą świetlicy szkolnej.  Interesuję się muzyką i plastyką, które w dużej mierze chcę proponować dzieciom podczas zajęć jako formę wyrażania siebie i swoich emocji. Praca z dziećmi to nie tylko moja praca, ale również pasja dlatego w to co robię angażuję się całą sobą. Największym osiągnięciem na stopie zawodowej jest zadowolenie i uśmiech moich wychowanków. Ich radość ze spędzonych razem chwil,  wspólnych zabaw, a także ich osiągnięcia i sukcesy, jak również bardzo dobrze układająca się współpraca z rodzicami.

mgr Dorota Wołoszyn

JĘZYK POLSKI

Jestem absolwentką filologii polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Ukończyłam również studia na kierunku terapia pedagogiczna z elementami socjoterapii. Moje pasje to: teatr, literatura, dobre kino i aktywny wypoczynek. Staram się ciekawie prowadzić zajęcia, sprawiać, by uczniowie widzieli w nauce sens. Uważam, że lekcja ma być tajemnicą, którą uczeń odkrywa. Chętnie podejmuję wyzwania, a kiedy działam, daję z siebie 200%.

mgr Patrycja Źrebiec

CHEMIA 

Tytuł magistra obroniłam na Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Nauk Biologicznych). Specjalizuję się w mikrobiologii. Posiadam także przygotowanie nauczycielskie. Podczas nauczania lubię pokazywać podopiecznym zależności między informacjami oraz odnosić wiedzę teoretyczną do codziennego życia. Chętnie stosuje także zróżnicowane źródła wiedzy oraz metody pracy, ponieważ zdaję sobie sprawę jak duży wpływ ma zobrazowanie zagadnienia na jego skuteczne zapamiętanie. Zwracam także uwagę na systematyczność pracy uczniów, ponieważ wiem, że jest ona kluczem do sukcesu. Jeżeli chodzi o nauczany przedmiot, to w szczególności interesują mnie zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem oraz jego wpływem na nasze codzienne funkcjonowanie i potencjalną długość życia w zdrowiu oraz inżynieria genetyczna. Poza tym interesuję się także psychologią, a w szczególności psychologią kryminalistyczną oraz chemią. W wolnym czasie lubię aktywnie spędzać czas:  latem pływać i biegać, a zimą- jeździć na nartach. Chętnie czytam powieści kryminalne oraz czasopisma popularnonaukowe o tematyce biologicznej.

Pierwsze kroki jako pedagog stawiałam będąc animatorem dzieci. Następnie już jako absolwent Politechniki Wrocławskiej (z uprawnieniami pedagogicznymi) byłam nauczycielem w Zespole Szkół Akademickich. Jestem autorem programu dla kierunków około medycznych z rozszerzeniem chemii-fizycznej, biochemii i genetyki. Większość mojego życia zawodowego pracowałam z naukowcami z  Kanady, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz kilku krajów Europejskich zajmując się najnowszymi badaniami medycznymi (m.in. wykrywaniem raka, transplantologią komórek macierzystych). Dzięki pracy w Cambridge i Londynie miałam ciągły dostęp do międzynarodowych projektów naukowych, w których mogłam prowadzić szkolenia (konferencje, kongresy) i rozwijać wiedzę młodych przyszłych naukowców na całym świecie. Przez cały ten czas dzięki znajomości programów szkół ORPEG oraz LIBRATUS  śledziłam zamiany i trendy edukacyjne Polsce, a w praktyce kształciłam dzieci w pełnym zakresie edukacyjnym.

 

Moja droga do zostania nauczycielem była dość zawiła. Od zawsze lubiłam przebywać z ludźmi. Dlatego też zdecydowałam się na studia dziennikarskie. Ukończenie studiów na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna spowodowały u mnie pewien niedosyt w wyniku którego, podjęłam pracę w lokalnej gazecie i rozgłośni radiowej (mimo mojego uwielbienia do tego co robię , nie dawały poczucia spełnienia w tym co robię).  Rozpoczęłam wówczas kolejny kierunek Pedagogika Mediów , jego ukończenie i praktyki zaczęły  moją „przyjaźń” z pedagogiką. Z czasem udzielając coraz częściej korepetycji dzieciom. Zauważyłam, że sprawia mi to ogromną przyjemność.  Podjęcie i ukończenie kolejnych studiów na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna , utwierdziły mnie w przekonaniu, że to jest to! Kolejne kursy, szkolenia i inne formy kształcenia aż nareszcie praca w zawodzie. I tak do dziś udaje mi się łączyć przyjemne z pożytecznym ;) Świat widziany oczami dziecka jest dużo bardziej kolorowy niż Nasz  (dorosłych ). Oprócz różnych  kolorów , są jeszcze ich odcienie.  Paleta barw i emocji, jaką reprezentują najmłodsi jest tak fascynująca, zmienna i pełna zagadek -  każdy dzień z nimi jest jak nowa przygoda. Każdy dzień jest jak niespodzianka  z bombonierki, jego otwieranie i smakowanie.  Nigdy nie wiem na jaką czekoladkę  trafię, sprawia mi to ogromną przyjemność  i chcę, żeby się nigdy nie skończyły ;)

 

Praca w zawodzie nauczyciela pozwala mi łączyć obowiązki z pasją. Planując ścieżkę kształcenia wiedziałam, że będzie ona nakierowana na pracę z najmłodszymi. Ukończyłam więc studia pedagogiczne na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz studia podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. U moich wychowanków pragnę zaszczepić pasję do nauki, odkrywania świata i zdrowego stylu życia, a przede wszystkim umiejętność poszukiwania i zdobywania wiedzy o otaczającym ich świecie. W trakcie pracy z uczniami chętnie wykorzystuję metody aktywizujące ich do działania. Zależy mi, aby odkryli w sobie pasje, dostrzegli swoje predyspozycje i śmiało osiągali wyznaczone cele.

 

  Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Zielonogórskim, swoje wykształcenie uzupełniłam poprzez studia podyplomowe na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Kształcenie Zintegrowane. Prywatnie interesuję się wędrówkami górskimi i ostatni coraz bardziej wspinaczką skałkową. Nasze polskie Tatry nie mają przede mną tajemnic. Udało mi się także zdobyć szczyt w Alpach, i już są kolejne plany.  Jestem zwolenniczką motta: ,,Chcieć, to znaczy móc” i staram się przekazywać to dzieciom już od najmłodszych lat, motywując ich do pracy i różnych działań, uwzględniając ich naturalne zdolności i zainteresowania. Swoje doświadczenie zdobywałam pierwotnie w placówkach przedszkolnych, co uważam obecnie za bardzo pomocne w edukacji wczesnoszkolnej. Pozwoliło mi to, na zrozumienie i poznanie  dziecka na każdym etapie rozwoju  tak, aby odpowiednio wspierać  jego indywidualny proces kształcenia. Bardzo lubię swoją pracę z dziećmi J

Miałem 15 lat kiedy zostałem poproszony o poprowadzenie zajęć artystyczny w Klubie Osiedlowym w Białymstoku. Nie wiedziałem, wówczas, że jest to początek edukacyjnej przygody, która trwa do dzisiaj. Wspólnie z małżonką mieliśmy zaszczyt studiować w Norwegii, Warszawie i Stanach Zjednoczonych. W 2010 roku otrzymałem tytuł doktora na wydziale historii kościoła na Uniwersytecie Walijskim. Obecnie jestem pastorem Kościoła Baptystów w Głogowie oraz nauczycielem języka angielskiego. Moją pasją jest sztuka i służba innym. 

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie. Zdobyte kwalifikacje i umiejętności poszerzam uczęszczając w różnych kursach. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Zaangażowanie moich podopiecznych sprawia mi wiele radości, satysfakcji i nieustannie motywuje do dalszego zaskakiwania ich nowymi pomysłami.  Podziwiam ich spontaniczność i entuzjazm oraz ciekawość świata. Obserwowanie tego, jak dzieci pokonują nowe trudności, jak się zmieniają i rozwijają utwierdza mnie w przekonaniu sensu mojej pracy, a każdy uśmiech na ich twarzy jest dla mnie ogromną nagrodą. Punktem wyjścia w moich relacjach z dziećmi jest zbudowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa, która jest wstępem do pracy nad ich wszechstronnym rozwojem.

Moją pasją jest służba innym, szczególnie dzieciom. 

Będąc małym dzieckiem lubiłam udawać nauczycielkę. Zabawę ułatwiał fakt, że mam dwóch młodszych braci, którzy nie mieli wyboru i musieli grzecznie siedzieć w wymyślonej klasie. Pochodzę z rodziny nauczycieli i decyzja o wyborze zawodu była oczywista. Ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Opolu z tytułem licencjata, a następnie Wyższą Szkołę Lingwistyczną w Częstochowie, gdzie obroniłam tytuł magistra. Praca z dziećmi daje mi dużo energii i sprawia ogromną przyjemność. Największą satysfakcję daje sympatia i zaufanie uczniów. Prywatnie lubię jeździć na rowerze, czytać książki i gotować. 

Coach i trener. A przede wszystkim zawodowo nauczyciel. Z zamiłowania. Lubię wyzwania i jestem otwarty na nowe doświadczenia.Jestem absolwentem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Coachingu wraz z elementami psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Obecnie kończę studia podyplomowe z Wiedzy o społeczeństwie oraz Historii. Również rozpoczynam swoją przygodę jako trener mnemotechniki.

Ukończyłam filologię hiszpańską w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Od 2013 roku pracuję jako nauczyciel języka hiszpańskiego. Ważny jest dla mnie dobry kontakt z moimi uczniami. Każdy rok z nimi jest dla mnie bardzo cennym doświadczeniem i dzięki temu cały czas poszukuję nowych sposobów, aby każdy uczeń mógł osiągnąć sukces na miarę swoich możliwość. W mojej pracy najważniejsza jest sumienność i zaangażowanie. Ucząc, pragnę przekazywać moim uczniom, że znajomość języka hiszpańskiego jest bardzo przydatna i pozwala na porozumiewanie się z ponad półtora miliardem ludzi na świecie. Moją pasją jest przede wszystkim poznawanie kultury hispanoamerykańskiej. Lubię również czytać książki, oglądać seriale na Netflixie, a także spędzać aktywnie czas z bliskimi.

Jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako  nauczyciel dyplomowany pracowałam z dziećmi i młodzieżą na różnych poziomach edukacyjnych, w szkole ponadpodstawowej , gimnazjum czy szkole podstawowej. Ponadto jestem  edukatorem MEN oraz egzaminatorem OKE. Największą satysfakcję mam ze współpracy z młodzieżą i dziećmi, z którymi odkrywamy tajemnice matematycznego świata. Uwielbiam góry o każdej porze roku, wędrówki, narty, poznawanie nowych miejsc.

Od najmłodszych lat uwielbiałem sport i starałem się zawsze, aby był on integralną częścią mojego życia.. Od 25 lat związany jestem z piłką ręczną, nadal jestem czynnym zawodnikiem. Jestem instruktorem piłki ręcznej oraz instruktorem badmintona. Wraz z ukończeniem studiów dojrzałem do decyzji, aby zarażać pasją i miłością do sportów najmłodszych. Cel ten realizuje jako nauczyciel i trener.

„Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień.”

Jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam studia licencjacki – Edukacja Przedszkolna oraz studia magisterskie na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Systematycznie biorę udział w konkursach i szkoleniach doskonalących moje kwalifikacje i kompetencje. Zawsze marzyłam o pracy z dziećmi. Cieszę się, że każdego dnia mam wpływ na wszechstronny rozwój moich wychowanków. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego staram się dostosować moją pracę do indywidualnych potrzeb każdego ucznia. Wychowanie oraz dzielenie się wiedzą to dla mnie misja, którą realizuję z pasją. Prywatnie jestem mamą i żoną. Uwielbiam spędzać czas z rodziną, podróżować. W czasie wolnym lubię czytać książki, gotować i piec ciasta.

Jestem absolwentką studiów pedagogicznych na kierunkach:  pedagogika rodzinna oraz opieka i profilaktyka niedostosowania społecznego. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunkach:  edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz plastyka w szkole.

Cieszą mnie sukcesy, które odnoszą dzieci, ich radość, uśmiech i szczerość. Ich kolejne „małe zwycięstwa” są motorem do dalszego działania. Ważne jest dla mnie zdobywanie nowych umiejętności. W wolnym czasie lubię podróżować i poznawać nowe miejsca.