EdukacjA          Wychowanie      BezpieczeńsTwo

O NASZYCH ZAJĘCIACH

Zajęcia w naszej szkole

Angielski

Nasza szkoła oferuje rozszerzony pakiet godzin języka angielskiego. Uczniowie z klas I-III SP mają cztery godziny dydaktyczne tego języka. W klasach IV-VIII uczniowie mają cztery godziny dydaktyczne z nauczycielem z Polski, oraz dodatkową piątą godzinę z Native Speakerem z USA.

Taniec

Taniec jest wspaniałym przeżyciem artystycznym. Założone kilka lat temu Zespoły Taneczne Crazy Jump i Crazy Step zdobywały wiele wspaniałych nagród. Uczniowie poznają smak występów scenicznych oraz rozwijają umiejętności ruchowe.

MATEMATYKA

Dzięki dodatkowym godzinom matematyki w naszej szkole, uczniowie poznają użyteczność tej dziedziny nauki, wykorzystują w codziennym życiu pojęcia i umiejętności matematyczne. Zwiększona liczba godzin pozwala nam na dostosowanie omawianych treści do potrzeb uczniów, a także lepsze przygotowanie do egzaminu zewnętrznego.

TEATR

DLACZEGO  ASLAN?

Szkoła Podstawowa i Liceum Aslan to miejsce, w którym uczeń jest podmiotem, a jego zdanie ma wpływ na nasze działania i kształt pracy szkoły. Jesteśmy otwarci na pomysły, rozwijające młodzież, ale także nas – kadrę, która pragnie ukształtować młodego człowieka na osobę o szerokich horyzontach, intelekcie, wrażliwości, empatii.

Dlatego warto nam zaufać jak najwcześniej i tym samym pozwolić, by potencjał Państwa dzieci miał szansę od początku rozwijać się w nowoczesnym wymiarze edukacji, w poczuciu bezpieczeństwa, ładu, ciągłości edukacyjnej. Nasza szkoła zapewnia dodatkowe zajęcia, rozwijające zdolności, umiejętności, zainteresowania, których zwieńczeniem jest udział w konkursach i osiąganie sukcesów.

Jednakże wartością bezcenną jest bezpieczeństwo, bliski kontakt z młodzieżą oraz nauczycielami dzięki mało liczebnym klasom. Uczeń Aslana nie jest anonimowy, a jego potrzeby psychiczne oraz społeczne mogą być od razu zauważone i spełnione.

Misją naszą jest, aby szkoła była miejscem o wysokiej kulturze organizacji, w której uczeń ma prawo wyrażania własnych opinii, definiowania zainteresowań, marzeń, a nauczyciel stanowi autorytet, który prowadzi młodego człowieka ku dorosłości.

Szkoła  Podstawowa  ASLAN

20191128_080543_wynik

20191128_080528_wynik

20200127_111737

Szkoła Podstawowa ASLAN
im. C.S. Lewisa

AKTUALNOŚCI ASLANA

Na kółku teatralnym uczniowie uczą się prawidłowej wymowy, ruchów, gestów, dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na temat aktorstwa, genezy teatru, poznają podstawowe pojęcia związane z teatrem, doskonalą umiejętność czytania z podziałem na role, doskonalą pamięć potrzebną do opanowania tekstów w przygotowywanych przedstawieniach.

Szkoła Podstawowa ASLAN

im. C.S.Lewisa

ul. Piotra Skargi 5

67-200 Głogów